Nevin Deligöz: Dik girdim, dik çıktım

-nevin-deligoz-dik-girdim-dik-ciktim

12 yönetim kurulu üyesi ile birlikte istifasının gündeme gelmesinin ardından uzuca bir süre sessizliğini koruyan Ak Parti Kocaali Kadın Kolları Başkanı Nevin Deligöz suskunluğunu Sakarya Kuzey’e bozdu. Gazetemiz Kocaali Temsilcisi Erman Cinasoğlu’na konu ile ilgili açıklamada bulunan Nevin Deligöz, “O partiye dik girdim, dik çıktım” dedi.
22 Şubat 2014 Cumartesi 01:13

Partiye hizmet ettik

Ocak ayı ortalarında 12 yönetim kurulu üyesi ile birlikte Ak Parti Kocaali Kadın Kolları Teşkilatı yönetiminden istifası gündeme gelen ve yaklaşık bir aydır suskunluğunu koruyan Nevin Deligöz istifa süreci ile ilgili ilk açıklamasını Sakarya Kuzey’e yaptı. Kocaali Temsilcimiz Erman Cinasoğlu’na konu ile ilgili değerlendirmede bulunan eski başkan Nevin Deligöz “Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte uzunca bir süre türlü fedakarlıklar yaparak üst birimlerin zirve yapmasına vesile olduk. Her zaman, kişiye değil partiye hizmet ettik. Ve bizler çalıştığımız sürece başarı cetveli sürekli yükseldi. Kadın kolları hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan, gece gündüz demeden dava uğruna mücadele etmektedir. Ve bu gibi alt birimlerde çalışanlar gönül insanlarıdır” dedi.

Gerekçe bile yazmadım

Nevin Deligöz açıklamasında “Verilen tüm bu mücadelenin ardından her ne şekilde olursa olsun kadın kollarına önem verilmediği görüldü. Son beş yıllık süreçte üçüncü kez başkan ve yönetim değişiyorsa bunun sebebini üst yönetimde aramak gerek diye düşünüyorum. Teşkilatıma hiç bir dargınlığım yok. Zihniyetlerin değişmesinden yanayım ve kadın kolları yönetimi olarak bu şekilde düşünüyoruz. Bu sebeple şahsım ve yönetim kurulundaki 12 arkadaşımızın kadın kolları yönetimindeki görevlerinden istifası gündeme geldi. Lider olmak farklı ruha sahip olmayı gerektirir ve sorumluluğu ağırdır. Sadece iyi insan olmak lider olmak değildir. Bu sebeple aldığımız emaneti hiç kimseyi kırmadan hiçbir yapıya zarar vermeden ve çıtası daha da yükselmiş bir şekilde yerine teslim ettik. İstifa dilekçeme gerekçe bile yazmadım” ifadelerine yer verdi.Ben Ak Partiliyim

Kadın kolları yönetiminden istifasının ardından isminin diğer siyasi parti teşkilatlar ile anıldığını vurgulayan Nevin Deligöz “İstifamızın gündeme gelmesi ile çeşitli partilerle ismimizin anıldığı doğrudur. Birçok yerden teklifler geldi. Her birini saygıyla karşıladım, ancak kabul etmedim. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ben Ak Partiliyim. O veya bu şekilde hiçbir partiye geçmedim, geçmeyi düşünmüyorum” dedi.  

Beş kadın olmalıydı

Pazartesi günü açıklanan belediye meclis üyesi aday listesine de değinen Nevin Deligöz “Bildiğiniz gibi şahsımın da meclis üyesi aday adaylığı mevcuttu. Listede olmam ve ya olmamam mevzuu bahis değil. Ancak görüyoruz ki listede sadece bir bayan mevcut. Keşke bir değil beş kadın meclis üyesi adayı olsaydı. Emek veren insanların ötelenmediği, dolgu malzemesi olarak kullanılmadığı ve aktif çalışan kadınların yer aldığı bir liste olmalıydı” dedi.

Dik girdim, dik çıktım

Nevin Deligöz konu ile ilgili açıklamasın “Son olarak önemli bir hususa vurgu yapmak istiyorum. Bu güne kadar ne belediye başkanı ne ilçe başkanı ne de yönetimdeki diğer kişilerden hiçbir kişisel talebim olmadı. Her zaman partim için, hizmet için mücadele verdim. O partiye dik girdim ve bu gün dik bir şekilde çıkıyorum. Küçük ilçelerde siyaset gelip geçidir, baki olan dostluktur. Yönetimde iken hiç kimseden saygısızlık görmedim. Biz her zaman azimle çalıştık, her zaman önümüze baktık, işimizi layığı ile yaptık. Yönetimdeki görevimden istifa kararı şahsımın almış olduğu bir karardır. Hiçbir zorlama olmaksızın diğer arkadaşlarımızın istifası ise ahde vefa örneğidir. Geride kalanların ahde vefa duygusu olup olmadığını zaman içerisinde göreceğiz” şeklinde noktaladı. 

Haberin etiketleri:

Nevin, Deligöz, Dik, girdim, dik, çıktım


Haber okunma sayısı: 2181

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bakan-kurum-sakaryaya-geldi

Bakan Kurum Sakarya’ya geldi

26 Ağustos 2019 Pazartesi 19:50
4u-cocuk-6-yarali

4'Ü ÇOCUK 6 YARALI!

06 Ağustos 2015 Perşembe 23:59
bir-traktor-kazasi-daha

BİR TRAKTÖR KAZASI DAHA

03 Mayıs 2015 Pazar 13:17
traktor-devrildi-2-yarali

TRAKTÖR DEVRİLDİ: 2 YARALI

01 Mayıs 2015 Cuma 15:38
pirpir-aracina-arkadan-carpti

PIRPIR ARACINA ARKADAN ÇARPTI

05 Şubat 2015 Perşembe 23:43

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA