15 Ekim 2019 Salı

Sakarya Kuzey Slogan

Acar: Bütçemizi korumak durumundayız

-acar-butcemizi-korumak-durumundayiz

Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı’nın Ocak ayı Olağan İlçe Danışma ve Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı ve Ak Parti Kocaali Belediye Başkan Adayı Ahmet Acar ilçeye yapılacak büyük yatırımlarda, belediye bütçesinin en az etkileneceği alternatif yolları kullandıklarını söyledi.
06 Şubat 2014 Perşembe 22:49

Bağlarımızı kuvvetlendirdik

Belediye başkan adayı isminin Ahmet Acar olarak kesinleşmesinin ardından yerel seçim çalışmalarına yoğunlaşan Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı Ocak ayı Olağan İlçe Danışma Toplantısı ve aday tanıtım toplantısını bir arada düzenledi. Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıya ilçe yönetim kurulu üyeleri, mahalle köy temsilcilerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 600 kişi katıldı. Ak Parti İlçe Başkanı Basri Burak Ak’ın açılış konuşması ve Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın’ın konuşmalarının ardından kürsüye gelen Kocaali Belediye Başkanı ve Ak Parti Kocaali Belediye Başkan Adayı Ahmet Acar ikinci kez kendisini tanıttı. Kocaali Belediyesi’nde başkan olarak görev yaptığı beş yıllık süreci değerlendiren Başkan Ahmet Acar belediyenin, personel ve ilçedeki diğer kurum ve kuruluşlar ile olan bağlarını kuvvetlendirdiklerini belirtti. Slayt gösterimi eşliğinde ilçede yapılan yatırımlara ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Başkan Acar, yüksek maliyetli projelerin belediye bütçesine yük olmadan çözülebilmesi için mücadele ettiklerini ifade etti.

Alternatif yoları tercih ettik

Başkan Acar konuşmasında “2009 seçimlerinin ardından göreve gelir gelmez işe belediye personelimiz ve ilçemizdeki diğer kurum ve kuruluşlar ile yıpranmış olan bağlarımızı yeniden kuvvetlendirerek başladık. Takdir edersiniz ki personeli ve çevresindeki kurumlar ile irtibatı kuvvetli olmayan bir belediye halkı bütünleşemez sağlıklı hizmet veremez. Öncelikli hedefimiz bu oldu ve bu gün geldiğimiz noktada vermiş olduğumuz mücadelenin meyvelerini alıyoruz. Değerli misafirler, elbette ki geride kalan beş yıllık süreçte Kocaali’nin her sorununu çözdüğümüzü ilçenin tüm eksiklerini giderdiğimizi söyleyemeyiz. Ancak bu gün, bizim gibi küçük ölçekli belediyelerin yapabileceğinden çok daha fazla iş yapmış durumdayız. Bakınız belediyemizin imkanları birkaç milyon liralık projelerin altından kalkabilecek kadar iyi değil. Bunu her vatandaşımız biliyor. Bizler de bunu gördüğümüz için ilçemize yapılacak hizmetlerde her zaman bütçemize yük olmayacak alternatif yolları tercih ettik”Örnek projeler

“Karşı Mahalle ve Hızar Mahalle’de tamamlanan dere ıslah çalışmaları, Yalı Mahallesi’nde bitme aşamasına gelen Sosyal Yardımlaşma öğrenci yurdu, sentetik futbol sahası projesi, Caferiye Projesi ve ilçemizin en büyük projesi olan 42 Milyon Liralık kanalizasyon ve atık su arıtma projesi gibi belediyemizin altından kalkamayacağı büyük yatırımları, milletvekillerimizin de desteği ile ilgili kurumların yatırım programlarına aldırdık. Projelerimizin bazıları tamamlandı, bazıları ise devam ediyor. Burada yurt projesi, Caferiye projesi gibi çalışmaların Türkiye’de ilk kez Kocaali için yürürlüğe girdiğini de özellikle belirtmek istiyorum. Bütün bunlar belediyemizin, ilçe teşkilatımızın ve milletvekillerimizin uyum içinde ve aynı zamanda çözüm odaklı çalıştığının en iyi göstergesidir. Bu vesile ile teşkilatımızın değerli mensuplarına ve bizlere desteğini esirgemeyen başta Hasan Ali Çelik olmak üzere tüm milletvekillerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.    

Haberin etiketleri:

Acar: Bütçemizi, korumak, durumundayız


Haber okunma sayısı: 903

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bakan-kurum-sakaryaya-geldi

Bakan Kurum Sakarya’ya geldi

26 Ağustos 2019 Pazartesi 19:50
4u-cocuk-6-yarali

4'Ü ÇOCUK 6 YARALI!

06 Ağustos 2015 Perşembe 23:59
bir-traktor-kazasi-daha

BİR TRAKTÖR KAZASI DAHA

03 Mayıs 2015 Pazar 13:17
traktor-devrildi-2-yarali

TRAKTÖR DEVRİLDİ: 2 YARALI

01 Mayıs 2015 Cuma 15:38
pirpir-aracina-arkadan-carpti

PIRPIR ARACINA ARKADAN ÇARPTI

05 Şubat 2015 Perşembe 23:43

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA