sakarya-kuzey-gazetesi-haber-ihbar-hattı-0536-073-72-72 Baiylerimiz Arzum kırtasiye-Mert kırtasiye- Birlik büfe-Duman market-

12 Kasım 2019 Salı

www.sakaryakuzey.com whatsapp ihbar hattı 0536 073 72 72

Fısıltı Gazetesi

fisilti-gazetesi

Sakarya Kuzey Gazetesi 488 Fısıltı Köşesi
07 Kasım 2019 Perşembe 12:52


Düzenleme başlar mı

Karasu’nun turizm bölgesinden çıkarılmasının ardından Karasu Belediyesi sahilde düzenleme yapmaya hazırlanıyor. Yapılması planlanan alan 3 kilometreyi geçiyor. Küçük Boğaz tarafından başlayacak düzenleme 675’liklerin durumu göz önüne alınarak hazırlanacak. Projenin Şubat ayı gibi ihaleye çıkacak aşamaya gelecek. Eğer her şey yolunda giderse de Haziran ayı ortası gibi proje tamamlanmış olacak. Ama proje için kaynağın nereden bulunacağı konusu muamma. Eğer İshak Sarı’nın Ankara’daki temasları sonuç verirse Karasu bambaşka bir çehreye kavuşmuş olacak.

Aydın giderayak vuruyor
Yeni yapılacak olan CHP Kongresi’nde aday olmayacağını açıklayan İlçe Başkanı Nurhan Aydın herkese sert eleştirilerde bulunuyor. İlk olarak seçim sürecinde suskun kaldığı İyi Parti eski İlçe Başkanı Levent Arslan’ı hedefe koyan Aydın çok sert eleştirilerde bulundu. Ardından iki önceki kongrede karşısına ilçe başkan adayı olarak çıkan ve sonrasında da milletvekili adayı olan Avni Şahin’e eleştiride bulundu. Aydın eleştirinin dozunu yükseltip Şahin’in CHP’li olmadığını söyledi. Karasu’nun Şahin’in arkasında durmayacağını söyledi. Şahin ise bu konuda sessizliğini halen koruyor. Kongre süreci yaklaştıkça eleştirilerin dozu yükselir mi azalır mı onu da zaman gösterecek.

Dernek için sessiz ve derinden çalışıyorlar
Karasu Muhtarlar Derneği için hali hazırda iki aday var. Yeniden aday olmayacağını açıklayan İsmail Hakkı Topaloğlu yakın çevresine Türker Tetik’i öneriyor. Yeni muhtarlardan Hasan Tabiloğlu da yeni seçilen muhtarların sayısının çokluğuna güveniyor. İki aday da henüz temas kurmuş veya tek liste ile seçime girmeye karar vermiş değil. İki adayın da yönetim kurulu üyelerini şekillendirdiği konuşuluyor. 25 Kasım’da yapılacak seçim öncesi iki aday da çalışmalarını sessiz ve derinden sürdürüyor. İşin güzel tarafı bu defa siyasi partilerin seçimde açıktan taraf almamış olması. Bu kez muhtarlar kendi içinde çalışıyor ve kendi çalışmalarını kendileri yapıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl hareketlilik yaşanacak.

Süt tek aday gibi
Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre hazırlıkları devam ediyor. Seçimde aday olmasına kesin gözü ile bakılan Aykut Süt listesini şekillendirmeye başladı. Süt’ün listesinde İyi Parti’den CHP’ye geçen isimlerin yer alıp almayacağı merakla bekleniyor. Süt’ün yapacağı yönetim kadar İl Başkanını tayin edecek üst kurul delegeleri de önem taşıyor. Çünkü ilçe başkanlığı seçimlerinin tamamlanmasının ardından il başkanlığı seçimi gündeme gelecek ve il başkanı seçiminde de ilçe yönetimleri tarafından tespit edilen üst kurul delegeleri belirleyici olacak.

Rekabet kızışıyor
İstanbul’a yolcu taşıyan otobüs firmaları rekabeti ileri boyutlara taşıdı. Harem’e yolcu fiyatları her geçen gün daha da aşağı çekiyor. Fiyatlar son olarak hafta başında 15 liraya kadar geriledi. Otobüs firmaları ek seferler koymaya başladı. Otobüslerin doluluk oranları da gün geçtikçe artıyor. İnsanlar artık keyfi gerekçelerle İstanbul’a gidiyor. Rekabetin ateşinin kısa sürede düşmesi ise beklenmiyor.

Haberin etiketleri:

Fısıltı, gazetesi, sakarya, kuzey


Haber okunma sayısı: 61

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

uzlasmaktan-baska-care-yok

Uzlaşmaktan başka çare yok

07 Kasım 2019 Perşembe 13:09
fisilti-gazetesi

Fısıltı Gazetesi

07 Kasım 2019 Perşembe 12:52
muhtarlik-mudurlugu-kuruluyor

Muhtarlık müdürlüğü kuruluyor

07 Kasım 2019 Perşembe 12:45
-vergi-dairesine-yeni-mudur

Vergi dairesine yeni müdür

07 Kasım 2019 Perşembe 12:22
vatandasa-e-devlet-kolayligi

Vatandaşa e-Devlet kolaylığı

07 Kasım 2019 Perşembe 12:09
ruhsatsiz-dukkanlara-taviz-verilmeyecek

Ruhsatsız dükkanlara taviz verilmeyecek

07 Kasım 2019 Perşembe 11:58

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA