sakarya-kuzey-gazetesi-haber-ihbar-hattı-0536-073-72-72 Baiylerimiz Arzum kırtasiye-Mert kırtasiye- Birlik büfe-Duman market-

20 Kasım 2019 Çarşamba

Sakarya Kuzey Slogan

Ekşi, “Bu çirkin görüntü Karasu için bir eksidir” dedi.

eksi-bu-cirkin-goruntu-karasu-icin-bir-eksidir-dedi-

Kimsenin içi sızlamıyor Karasu Belediye Meclis Üyesi Cüneyt Taşkın Ekşi, Mavi Bayraklı Karasu Plajı’nın hak etmediği görüntüde olduğunu belirtti. Ekşi, “Tescilli plajımız yaklaşık 10 gündür bu halde ve kimsenin içi sızlamıyor” diye konuştu.
29 Ağustos 2019 Perşembe 21:19

Ekşi, Mavi Bayraklı Karasu Plajı’nın hak etmediği görüntüde olduğunu belirtti ve ekledi:

Karasu için eksi

Karasu Belediye Meclis Üyesi Cüneyt Taşkın Ekşi, Mavi Bayraklı Karasu Plajı’nın yaklaşık 10 gündür içler acısı durumda olduğunu söyledi. Ekşi, “Sahil Park önünde bulunan ve Mavi Bayrak almaya hak kazanan plajımız, yaklaşık 10 gündür bu halde. Ne yazık ki bu rezalet tabloya altı gündür bir çözüm bulunmadı. Hatta suç, çözüm bulamayan yetkililerde değil, sesini çıkartan biz de bulundu. Bu çirkin görüntü Karasu için bir eksidir. Karasu’da çoğu şey her geçen gün kötüye giderken, yaz sezonunun ortasında, turizm ile ön plana çıkmamıza engel olarak olan bu görüntünün tescilli plajımızda olması da manidar bir durumdur” dedi. Ekşi, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın kötü görüntüye son vermesi gerektiğini de belirtti.

2 metrelik çatlak

Açıklamasına devam eden CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Taşkın Ekşi, “Bu dar alandaki plajın durumu küçük bir şey gibi görünse de tatilciye ve Karasu’ya olumsuz etkisi büyük” dedi. “Yağmur suyu tahliye kanalının borusu bu plajdan denize veriliyor” diyen Ekşi, “Boruların çıkış yerine bir kanal yapılıp, direkt denizin içerisine doğru başka bir yerden verilse, bu çirkin tablo ve tahribat ortaya çıkmaz. Su tahliye kanalları yüzünden derinliği 2 metreyi bulan çatlak ve kum kaymaları oluştu. İnsanlar, Mavi Bayraklı Plajda nasıl denize girip, güneşlensin. Amaç insanları buradan kaçırmak mı, yoksa insanların tatil hakkını, inançlarla ters düşüyor diye ellerinden almak mı” ifadelerini kullandı.

Kendilerini uyarmıştıkKarasu Plajı’na dolgu yapılırken, kendilerini uyardıklarını belirten Ekşi, “Dolgunun park seviyesine kadar yükseltilmemesi gerektiğini söylemiştik. Fakat bize ‘Bunun bir formülü var’ dediler ve geçiştirdiler. Bilgisizlikleri başkalarını dinlemelerine de engel oldu. Yaklaşık 15 gün boyunca bu alanı kumla doldurup, üst limite çıkardılar. Şimdi ise en ufak bir rüzgarda bile kum dört yol ışıklara kadar gidiyor. Üstelik herkesi de mağdur ediyor” dedi. “Yağan şiddetli yağmur sonrası doldurulan kumun aktığını da sözlerine ekleyen Ekşi, “Eğer 200 metre Doğu ve Batı’daki kumsal seviyesinde olup, Sahil Park’tan denize merdivenle inilse ve plaj, parkın seviyesinin altında olsaydı, hiç bunlar yaşanmazdı” şeklinde konuştu. 

Hiç mi utanmadılar

“Bizim anlattığımız şekildeki plajların örnekleri İstanbul, Akçakoca, Şile ve daha birçok yerde var” diyen Taşkın Ekşi, “Plajlar deniz seviyesinde ve insanlar rahatça denize girebiliyor” dedi. “Her büyük yağmurda bu tablo ile karşı karşıya kalacağız ve belediyemize büyük maliyetlere sebep olacak” diyen Ekşi, “Para yok diyorlarsa, paramızı denize atacak şekilde düzenlemeler yapılmamalı. Buraya 1-2 kepçe getirilip düzeltilebilir ve kumsal 1-2 gün içinde halkın kullanımına açılabilirdi. Böyle bir duyarsızlığı Karasu halkı ve tatilciler hak etmiyor. Bu çirkin tablonun metrelerce uzağında bir de sokak futbolu turnuvası yapıldı. Karasu’yu böyle mi tanıtmayı planladılar ve bu durumdan hiç mi rahatsız olup utanmadılar” diyerek açıklamasını sonlandırdı. 

Haberin etiketleri:

Karasu Çirkin Görüntü Tatil


Haber okunma sayısı: 171

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

-cocuk-sokagini-trafige-acmayin

Çocuk Sokağı’nı trafiğe açmayın

20 Kasım 2019 Çarşamba 13:34
-deniz-kurudu

Deniz kurudu

20 Kasım 2019 Çarşamba 13:30
-osman-hoca-vefat-etti

Osman Hoca vefat etti

20 Kasım 2019 Çarşamba 13:25
-9-kilo-esrar-yakalandi

9 kilo esrar yakalandı

20 Kasım 2019 Çarşamba 13:24
-emniyet-hirsizlara-goz-actirmiyor

Emniyet hırsızlara göz açtırmıyor

20 Kasım 2019 Çarşamba 12:48
her-organ-yeni-bir-hayat

Her organ yeni bir hayat

20 Kasım 2019 Çarşamba 12:42

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA