ÇALIK'TAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

caliktan-degerlendirme-toplantisi

Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde salı günü toplantı düzenledi. Karasu Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık’ın önderliğinde yapılan toplantıda önemli kararlar alındı.
12 Eylül 2014 Cuma 11:35

Değerlendirmeler yapıldı

Salı günü Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplantı düzenlendi. Karasu Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık’ın önderliğinde yapılan toplantı dört saat sürdü. Toplantıda 2013-2014 öğretim yılının genel değerlendirilmesi yapıldı. Ayrıca toplantıda, okulların ders yükünün belirlenmesi ile norm fazlası ihtiyaç duyulan öğretmen sayılarının (Branşlar itibariyle) belirlenmesi, kutlanması gereken gün ve haftaların eğitim bölgesi içindeki mevcut okullara taksim edilmesi, milli bayramların organizesi çalışmaları, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler, öğrenci kulüp çalışmalarının değerlendirilmesi yapıldı. 

Kurslara katkı sağlanmalı

Toplantıda, yerel, ulusal ve uluslar arası yarışmalar, bilgi yarışmaları ve diğer yarışmalara katılımların önemi de konuşuldu. Karasu Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık, “Ders planları hazırlanırken müfredat programlarını da dikkat edilmesi gerekli. Okul kütüphaneleri ve sınıf kitaplıklarının daha etkin kullanılması lazım. Okuma kültürü ve okuma akışkanlığı kazandırıcı çalışmalar da yapılmalı. AB ve Hibe projelerine katılım sağlamalıyız. 2013-2014 öğretim yılında açılan yetiştirme kursları, sınavlara hazırlama kurslarının değerlendirilmesi ile 2014-2015 öğretim yılı için okullarda açılacak kurslara da katkı sağlanmalı” dedi.Denetlemeler olacak

Okul öncesi ilköğretim kurumları yönetmeliği hakkında da bilgi veren Çalık, mesaiye ve zaman çizelgesine de uyulması gerektiğinin altını çizdi. Çalık, okullarda temizlik ve hijyene de önem vereceklerini ve sürekli denetleme de olacaklarını da belirtti. Çalık, “Toplantıda ele aldığımız bir diğer konu ise tasarruf tedbirleri. Mümkün olduğunca elektrik ve yakacaktan tasarruf etmeye çalışacağız” dedi. Çalık ayrıca okul ve çevre ilişkilerinin de iyi tutulması gerektiğinin altını çizdi. Çalık, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında okul müdürlerinin yetkilerini de tam olarak kullanacaklarını da ifade etti.  

Eksikler giderilecek

Taşımalı eğitim ve yemek konusunu da gündeme getiren Çalık, orta öğretim okullarında giriş çıkış saatlerinin ayarlanacağını belirtti. Ortaöğretim kurumlarında uyuşturucu duyuru panosunun da asılacağını belirten Çalık, okul öncesi 1. sınıf ve 5. sınıf öğrencilere yönelik uyum programı da yapılacağını belirtti. Çalık, “Dönüşümü yapılan okul tabelaları ve web sayfaları ile tüm kurumların web sayfalarının güncel tutulması gerekli” dedi. Çalık, okulların e-okul üzerinden şube açacaklarını da belirtti. Okullardaki onarım ve tadilatlarında yapılacağının gündeme geldiği toplantı dilek ve temenniler ile kapandı.


Rüveyde Çabuk
Karasu Haberleri / Eğitim

Haber okunma sayısı: 3464

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

calik-yerine-aslan

ÇALIK YERİNE ASLAN

12 Nisan 2016 Salı 13:28
meslek-lisesinden-dev-kampanya

MESLEK LİSESİ'NDEN DEV KAMPANYA

23 Şubat 2015 Pazartesi 23:58
caliktan-degerlendirme-toplantisi

ÇALIK'TAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

12 Eylül 2014 Cuma 11:35
okul-heyecani-basladi

OKUL HEYECANI BAŞLADI

10 Eylül 2014 Çarşamba 17:16

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA